Aktualnosci

Analiza w Tatrach 2023

Analiza w Tatrach 2023 - to już kolejne z cyklu seminariów, w których udział biorą zarówno studenci matematyki, głównie z Uniwersytetów Warszawskiego i Jagiellońskiego, jak również doświadczeni naukowcy z kraju i z zagranicy.
więcej o Analiza w Tatrach 2023

60LB Geometry and Singularities

60LB Geometry and Singularities - konferencja zorganizowana z okaji 60 tych urodzin Lva Birbrair'a odbyła się w dnaich 16-22 lipca 2023.
więcej o 60LB Geometry and Singularities

Nonsmooth Problems with Applications in Mechanics

Katedra Teorii Optymalizacji i Sterowania głównym organizatorem międzynarodowej konferencji Nonsmooth Problems with Applications in Mechanics. Wydarzenie miało miejsce w dniach 17-22 czerwca 2023 r. w Będlewie koło Poznania.
więcej o Nonsmooth Problems with Applications in Mechanics

Gdańsk-Kraków-Łódź-Warszawa Workshop in Singularity Theory

W dniach 11-17 grudnia 2022 w Instytucie Matematyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie odbyła się specjalna sesja naukowa "Gdańsk-Kraków-Łódź-Warszawa Workshop in Singularity Theory" dedykowana pamięci Profesora Stanisława Łojasiewicza. at the Institute of Mathematics of the Polish Academy of Sciences, Warsaw.
więcej o Gdańsk-Kraków-Łódź-Warszawa Workshop in Singularity Theory

Analiza w Tatrach

W dniach 7-11 września 2022 w Małym Cichym koło Zakopanego, pod hasłem ,,Analiza w Tatrach", odbywa się spotkanie młodych adeptów matematyki z bardziej doświadczonymi naukowcami reprezentującymi królową nauk.
więcej o Analiza w Tatrach

Profesor Stanisław Migórski, były wieloletni kierownik Katedry Teorii Optymalizacji i Sterowania, już po raz trzeci znalazł się na liście TOP 2% najlepszych naukowców na świecie. Ranking - opracowywany przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i firmą SciTech Strategies - ocenia m.in. cały dorobek naukowy poszczególnych uczonych według indeksu bibliometrycznego.
więcej o Profesor Stanisław Migórski w gronie najbardziej wpływowych naukowców na świecie

Analysis and Approximation of Variational and Hemivariational Inequalities

W dniach 10-11 kwietnia 2021 w formie zdalnej odbyła się międzynarodowa konferencja "Analysis and Approximation of Variational and Hemivariational Inequalities''.
więcej o Analysis and Approximation of Variational and Hemivariational Inequalities

Kilkudziesięciu badaczy Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazło się na liście TOP 2% najlepszych naukowców na świecie. Jest wśród nich Profesor Stanisław Migórski.

Male Ciche 2019

W dniach 23-27 września 2019 w Małym Cichym koło Zakopanego odbyło się Seminarium "Function Spaces and PDEs". Spotkanie było poświęcone rozmaitym zagadnieniom analizy funkcjonalnej oraz równań różniczkowych cząstkowych wraz z zastosowaniami.
więcej o Male Ciche 2019

Perpignan's Days of Applied Mathematics, druga edycja.

W dniach 13-14 czerwca 2019 braliśmy udział w konferencji Perpignan's Days of Applied Mathematics, która odbyła się w Perpingnan we Francji. Konferencja została organizowana przez Laboratory of Mathematics and Physics (LAMPS) na Uniwersytecie Perpignan Via Domitia (UPVD) w związku z obchodami jubileuszu 70-tej rocznicy urodzin profesora Meira Shilora.
więcej o Perpignan's Days of Applied Mathematics, druga edycja.

Nagrody w I. edycji plebiscytu o Diamentową Kredę wręczone

Prof. dr hab. Stanisław Migórski, dr hab. Leszek Gasiński oraz mgr Michał Jureczka, to naukowcy związani z Katedrą Teorii Optymalizacji i Sterowania wyróżnieni przez studentów w I. edycji plebiscytu o Diamentową Kredę.
więcej o Nagrody w I. edycji plebiscytu o Diamentową Kredę wręczone

Sukces prof. Stanisława Migórskiego w programie Horyzont 2020

Wniosek prof. Stanisława Migórskiego z Katedry Teorii Optymalizacji i Sterowania zyskał uznanie ekspertów oraz dofinansowanie w wysokości 644 tys. euro w konkursie Marie Skłodowska-Curie Research and Innovation Staff Exchange w ramach programu Horyzont 2020.
więcej o Sukces prof. Stanisława Migórskiego w programie Horyzont 2020

The 12th AIMS Conference on Dynamical Systems, Differential Equations and Applications was held in Taipei, Taiwan on July 5 - 9, 2018. We coorganized the special session: Evolutions of Single and Set-Valued Dynamical Systems and their Applications.
więcej o The 12th AIMS Conference on Dynamical Systems, Differential Equations and Applications

Emerging Trends in Applied Mathematics and Mechanics

W dniach 18-22 czerwca 2018 r. odbyła się konferencja "Emerging Trends in Applied Mathematics and Mechanics" zorganizowana przez Katedrę Teorii Optymalizacji i Sterowania
więcej o Emerging Trends in Applied Mathematics and Mechanics

Wysokie standardy w Katedrze Teorii Optymalizacji i Sterowania

Każdy samodzielny pracownik Katedry Teorii Optymalizacji i Sterowania jest autorem (współautorem) co najmniej jednej monografii naukowej o zasięgu światowym.
więcej o Wysokie standardy w Katedrze Teorii Optymalizacji i Sterowania

KOS liderem w liczbie publikacji na jednego pracownika

Katedra Teorii Optymalizacji i Sterowania nie ma sobie równych pod względem liczby publikacji
więcej o KOS liderem w liczbie publikacji na jednego pracownika

Konferencja "Singular PDEs, Analytical Tools and Applications"

Zapraszamy do udziału w organizowanej przez nas konferencji "Singular PDEs, Analytical Tools and Applications".
więcej o Konferencja "Singular PDEs, Analytical Tools and Applications"

Grant Polonium dla Profesor Anny Ochal

Profesor Anna Ochal otrzymała grant Polonium